Top
différence bio naturel

Přírodní, stejně jako organická kosmetika a “beauty” výrobky jsou v módě již několik let. Rozdíl mezi těmito dvěmi přídavnými jmény se zdá být rozmazaný. Abychom vám pomohli vybrat ten správný produkt, poskytneme vám v tomto článku všechna vysvětlení k danému tématu. Jaký je tedy rozdíl mezi organickou a přírodní kosmetikou?

CO JE PŘÍRODNÍ KOSMETIKA?

Kosmetický produkt, který je popisován jako “přírodní”, je složen z alespoň 95% složek přírodního původu (tj. z rostlin, ovoce, bylin). To však neznamená, že tyto složky byly pěstovány organicky (bez použití chemických hnojiv, pesticidů atd.). Máte před sebou produkt vyroben ze surovin, které pocházejí z přírody, ale na druhou stranu mohou být pěstovány s použitím chemických látek a mohou obsahovat jejich stopy.

“FALEŠNÉ” PŘÍRODNÍ PRODUKTY

Díky významnému vývoji přírodních produktů a ekologickému marketingu, mnoho značek přeorientovalo svou výrobu a balení, aby zákazníci věřili, že jejich produkty jsou přírodní. Mnoho z nich však používá chemické složky a hraje si s obrazem přírody, aby lidé věřili v jeho složení. Proto s vybranými produkty buďte velmi opatrní a pečlivě zkontrolujte jejich složení.

 

MEZI ORGANICKOU PŘÍRODNÍ

CO JE ORGANICKÁ KOSMETIKA?

Organická kosmetika také obsahuje nejméně 95% přírodních složek, ale musí být pěstována organicky. Což znamená, že produkt byl pěstovaný s ohledem na přírodu, bez použití chemických hnojiv, pesticidů nebo stop těžkých kovů. Jinými slovy, můžete si být jisti, že používáte zdravé a netoxické složky.

JAKÉ JSOU ŠTÍTKY ORGANICKÉ KOSMETIKY?

Existuje velké množství organických kosmetických štítků, ale 4 z nich jsou nejznámější a nejpoužívanější:

 

ASABIO jsou certifickovàni ECO-CERT.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ORGANICKOU NEBO PŘÍRODNÍ KOSMETIKOU A NORMÁLNÍM KOSMETIKOU?

Tyto dva typy kosmetiky jsou velmi podobné, ale stále mají významné rozdíly:

  • Organická kosmetika používá přírodní produkty z ekologického zemědělství, které neobsahují stopy těžkých kovů nebo pesticidů.
  • Organická kosmetika neobsahuje parabeny, endokrinní disruptory a jiné toxické nebo škodlivé složky.
  • Organická kosmetika je výsledkem odůvodněné výroby, která respektuje přírodu a zemědělce.
  • Organická kosmetika používá recyklovatelné ekologické obaly a rostlinné barvy.
  • Organická kosmetika obsahuje velké množství přírodních účinných látek.

Pokud chcete více informací o tomto tématu, můžete si přečíst náš vyhrazený článek kliknutím zde.

KDE NAJÍT NEJLEPŠÍ ORGANICKOU KOSMETIKU?

Nejlepší organická kosmetika a “beauty” výrobky jsou ty, které mají certifikaci BIOitalian a nabízejí ekologické obaly. Laboratoře ASABIO nabízejí řadu organických kosmetických přípravků BIOitalian, které dokonale kombinují různé přírodní síly, aby uvolnily a opravily vaši pokožku bez poškození. Obsahují konopí, CBD, bambucké máslo, aloe vera, kyselinu hyaluronovou a mnoho dalších.

 

MEZI ORGANICKOU PŘÍRODNÍ

Post a Comment