Top
Konopný olej

Konopný olej je dnes uznávanou součástí několika doplňků stravy a další přírodní kosmetiky. Jeho použití, pozorované od úsvitu času mnoha civilizacemi, spočívá v jeho složení. Podívejte se blíže na tento úžasný konopný olej ze semen.

Bohatý a zdravý rostlinný olej

Semenný olej z konopí pěstovaného v Evropě se vyrábí lisováním za studena, zcela tradičním a ekologickým způsobem. Stejně jako všechny rostlinné oleje, lisování semen produkuje vynikající olej s mnoha benefity.

Konopný olej

Tento rostlinný olej nabízí velmi zajímavý nutriční příspěvek.

Mastné kyseliny

Semeno konopí obsahuje až 80% mastných kyselin:

  • Nasycené mastné kyseliny
  • Mononenasycené kyseliny (omega 9)
  • Polynenasycené kyseliny (omega-3 a omega-6), které nevíme jak vyrábět a které musíme najít v naší stravě s ideálním poměrem (včetně kyseliny stearidonové, která se nachází v nejlepších potravinách s uznávanými protizánětlivými vlastnostmi).

Tyto esenciální mastné kyseliny a jejich antioxidanty jsou jedním z hlavních přínosů tohoto oleje k hydrataci a hloubkové regeneraci pokožky. Spouštění regenerace buněk působí aktivně na poškozenou, suchou kůži a podporuje hojení ran.

Ostatní výhody

Konopný olej obsahuje kompletní řetězec esenciálních aminokyselin, nezbytný pro fungování našeho těla. Kromě toho, je jeho obsah vitamínu E, uznávaný jako antioxidant, dvakrát vyšší než u vlašských ořechů.

A nakonec, tento rostlinný olej má všechny minerály jako je zinek, železo, měď, hořčík atd., které hrají velmi důležitou roli ve struktuře buněk, a proto vzhled kůže, ale také acidobazická rovnováhá tělá posiluje epidermis.

 

Post a Comment