Top
VÝHODY KONOPÍ

Konopí je rostlina s tisíci využití. Díky svým semenům a stonkům může být použito mnoha způsoby. Konopí, které je známo jak pro své potravinové a kosmetické přínosy, tak pro průmyslové přínosy (izolace, plasty, palivo atd.) se v současné době stále více používá a přináší do moderní doby. VÝHODY KONOPÍ – ASABIO

Konopí a jídlo

Semeno konopí obsahuje velké množství živin, které jsou prospěšné pro správné fungování našeho těla, jako jsou minerály, bílkoviny, vláknina a další vitamíny. Vysoká hladina bílkovin činí z konopného semene jeden z nejuznávanějších přírodních zdrojů. Můžete jej přidat přímo do jídla, ve skořápce nebo ne, a stane se tak nezbytným doplňkem pro vaše saláty a další oblíbená jídla.

Konopné semeno se také používá ve formě za studena lisovaného oleje, který obsahuje vysoké hladiny omega 3 a 6, které pomáhají zpevnit kardiovaskulární systém a zároveň ho chránit. Tímto způsobem je konopné semeno také prospěšné pro zachování imunitního a nervového systému. Semeno konopí má velmi nízký obsah nasycených tuků, což z něj činí nezbytnou potravu pro správné fungování vašeho těla.

konopná kosmetika: výhody

Konopí a zejména olej z konopných semen se stává, s postupným vývojem organické kosmetiky, jedním z hlavních argumentů pro mnoho dnes již dostupných produktů. Aplikace tohoto botanického oleje posiluje, zvlhčuje a uvolňuje vaši pokožku. Složení, které obsahuje velké množství živin a přírodních mastných kyselin, jí dodá uznávané hydratační vlastnosti.

wellness konopí: kanabinoidy a terpeny

Konopí také obsahuje velké množství kanabinoidů a terpenů, které mu dodávají pohodový a relaxační význam. Kanabinoidy působí společně s endo-kanabinoidním systémem, který reguluje homeostázu, která je rovnováhou klíčových faktorů těla pro zajištění správné funkce. Terpeny jsou uhlovodíky přítomné ve všech rostlinách a jsou odpovědné za jejich vůni a chuť. Jsou používány jako základ éterických olejů díky svým benefitům pro tělo.

Konopí a jeho průmyslové využití

Konopí je plné výhod, které mohou být využity v průmyslu:

izolace

Díky svým vláknům je konopí dnes používáno jako velmi dobrý izolátor ve stavebnictví. Konopná vlna je skutečně uznávána pro svůj velmi vysoký výkon z hlediska tepelné nebo zvukové izolace a je také nehořlavým a odolným materiálem pro hlodavce a vlhkost.

provaz, papír a tkanina

Vlákna, která jsou velmi odolná, se používají k produkci a výrobě provazů (jako jsou lana lodi Kryštofa Kolumba), oděvů, ale také papíru (použito k prvnímu tisku Gutenbergovy bible).

BIOPLAST

Konopí také vypadá, že má slibnou budoucnost jako bioplast. Je biologicky rozložitelný, takže by se mohl z velké části stát široce používaným plastem. Odhad předpokládá, že 30% trhu s plasty v roce 2030 bude sestávat právě z konopného plastu.

DECONTAMINAce

Četné studie zdůraznily schopnost konopí vyčistit kontaminované půdy. A vskutku dokazují, že díky své schopnosti odstraňují kromě těžkých kovů i zbytky existujích toxinů z životního prostředí. Při havárii ve Fukušimě to byl jeden z dostupných přírodních produktů, který byl zohledněn při provádění dekontaminace díky svým dlouhým a hlubokým kořenům, které mohou provzdušňovat půdu.

odstranění znečíštění

Podle posledních odhadů může konopí absorbovat uhlík velmi důležitým způsobem – asi 1,63 tun uhlíku na rostlinu konopí.

Post a Comment